Podróże i turystyka
Brak produktów w koszyku

  Puplaki

Puplaki

Puplaki

Kategoria: Dla dzieci
Producent: eduskrypt.pl sp. z o.o.
Cena: 12,00 zł
Produkt chwilowo niedostępny
* dodaj do ulubionych

Puplaki

- „... czyli bajka o integracji, stanowi bardzo kreatywne i twórcze podejście do problemu integracji społecznej. (...) Pomimo trudnej formy przekazu jaką jest bajka, Autor pokazuje funkcjonowanie psychospołeczne dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w sposób czytelny i zrozumiały...”.

z recenzji dr. Macieja Kudły

 „puplaki” to stworzenia istniejące gdzieś pomiędzy jawą a snem. Żyją również poza czasem, nie znają zawiści, zła, zegarków ani stresu. Potrafią cieszyć się każdą chwilą i drobnostką. Próbują nauczyć nas – ludzi, prawdziwej wrażliwości i uratować nasz świat od zobojętnienia i znieczulenia na potrzeby innych. Jednak w naszych zwariowanych czasach, w ciągłej pogoni za karierą i pieniędzmi, nikt nie ma czasu ich słuchać. Nikt z wyjątkiem… osób niepełnosprawnych intelektualnie.

To właśnie one stały się ambasadorami Puplaków na Ziemi. Dlaczego osoby niepełnosprawne? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta.  Te zaczarowane i niepozorne istoty oprócz umiejętności słuchania posiadają wielkie i otwarte serca. To prawda, że czasami wolniej myślą, ale dzieje się tak dlatego, że mają po prostu zawsze dużo czasu. Niekiedy też ubiorą prawy but na lewą nogę, bo zwyczajnie szkoda im każdej minutki na takie drobnostki.  Bywają również często nieporadne i żyją w wymyślonym, przynajmniej według nas, świecie. Może tym światem jest Kraina Puplaków?

Osoby niepełnosprawne intelektualnie nie potrafią żyć samodzielnie w świecie realnym. Przez swoje niedojrzałe emocje i lęki, bądź przez niesprawność ruchową nie są w stanie funkcjonować bez pomocy innych. Potrzebują ogromnej cierpliwości, wielkiego zrozumienia i całkowitej odpowiedzialności ze strony otoczenia. Ich rozwój niejednokrotnie zatrzymał się na poziomie kilkuletniego dziecka, które wymaga ciągłej troski. Niepełnosprawni obdarowują nas nieograniczonym zaufaniem, którego nie możemy zawieść. Życie tych ludzi to często pasmo cierpień i walki z przeciwnościami losu. Powinniśmy z pokorą i uniżeniem pomagać im ten ból znosić. W zamian za to niepełnosprawni intelektualnie podarują nam szczery uśmiech, radość oraz otworzą nam oczy, uszy i… serca na potrzeby innych. No i zaprowadzą nas do… Krainy Puplaków.

Tymczasem posłuchajcie opowiadania o Zuzi, która właśnie zaprzyjaźniła się z pewną małą dziewczynką – Tinką…

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii, proszę zapoznać się z polityką prywatności platformy edukacyjnej eduskrypt.pl
ZAMKNIJ