Podróże i turystyka
Brak produktów w koszyku

  Mierniki i wskaźniki logistyczne

Mierniki i wskaźniki logistyczne Jan Twaróg

Mierniki i wskaźniki logistyczne

Kategoria: Logistyka

Liczba stron: 238
Format: 16.2x23.5 cm
ISBN: 83-87344-91-5

Cena: 35,70 zł
Produkt chwilowo niedostępny
* dodaj do ulubionych

W Polsce dotychczas nie udało się stworzyć praktycznej metodyki oceny efektywności systemów logistycznych przedsiębiorstw przemysłowych. Zagadnienia te są zazwyczaj rozpatrywane z technicznego i operacyjnego punktu widzenia, gdzie przedmiotem oceny są wybrane składowe efektywności gospodarowania materiałami, magazynowania itp. Dlatego też niezbędne są pomiary i narzędzia pozwalające określić, jak przedsiębiorstwo funkcjonuje w aktualnych warunkach rynkowych.
Autor, korzystając z bogatego dorobku badawczo-wdrożeniowego Instytutu Logistyki i Magazynowania (ILiM), a także krajowej i zagranicznej literatury przedmiotu, przybliża czytelnikom problematykę mierników i wskaźników oceny systemu logistycznego i każdej sfery przepływu materiałów; od momentu ich zakupu, poprzez produkcję, gromadzenie i tworzenie zapasów magazynowych do dystrybucji włącznie. Prezentowane wskaźniki — od podstawowych do złożonych i syntetycznych - obejmują szeroki zakres logistyki. Cennym uzupełnieniem wiedzy teoretycznej jest opis metod stosowania i wzory obliczeniowe całego zestawu wskaźników logistycznych. Drugie wydanie książki uzupełniono o nowy rozdział, w którym podano wskaźniki logistyczne polskich przedsiębiorstw z ostatnich lat.

Książka jest adresowana do studentów logistyki, ale z pewnością będzie też cenną lekturą dla studentów kierunków zarządzania uczelni ekonomicznych. Dzięki połączeniu teoretycznego ujęcia tytułowej problematyki i prezentacji jej praktycznego zastosowania; zainteresuje także menedżerów dążących do podnoszenia konkurencyjności swoich przedsiębiorstw.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii, proszę zapoznać się z polityką prywatności platformy edukacyjnej eduskrypt.pl
ZAMKNIJ